Náš příběh

Witty Trade je distributorem mobilních telefonů a chytrých zařízení konceptu Internet of Things (IoT).

Jde o zásadní trend v oblasti obsluhy elektrických spotřebičů a jejich komunikace mezi sebou. Na nejvyšší partnerské úrovni působíme coby oficiální distributor značek Xiaomi, Roidmi, Huami, 360, Yeelight, 1More a dalších uznávaných výrobců. Produkty značky Xiaomi jsme pomohli v České republice rozšířit v posílit její pozici jako jednu z nejprodávanějších značek u nás. Od svého vzniku jsme vybudovali jednu z nejstabilnějších a nejvýznamnějších společností na trhu elektroniky.

Již od svého vzniku v roce 2011 si udržujeme pozici jednoho z klíčových českých distributorů elektroniky

Společnost Witty Trade s.r.o. byla založena v roce 2011 jako česká pobočka hongkongské společnosti Witty International Ltd., která se zabývá B2B obchodováním s elektronikou, především mobilními telefony, jejich náhradními díly a příslušenstvím. Díky více než desetiletým zkušenostem zakladatelů s působením na trhu mobilních technologií jsme se během krátké doby stali distributorem důležitých značek ovlivňujících podobu českého trhu.

Jsme stabilní společností, která klade důraz na komplexní služby ke všem značkám, které v ČR a dalších zemích Evropské Unie zastupujeme. Cílem je udržovat a rozvíjet dobré vztahy s obchodními partnery. Oblíbené jsou produktové akce, které umožňují odběr zboží za výjimečných podmínek. Během svého působení jsme dosáhli řady veřejných ocenění.

Witty Trade své zaměstnance vede k otevřenosti a vstřícnosti k obchodním partnerům. Snažíme se uspokojit jejich nejnáročnější požadavky a udržovat oboustranně výhodné obchodní vztahy. Hlavním cílem společnosti pro rok 2018 bylo otevření vlastní retailové sítě obchodů Xiaomi napříč obchodními centry v ČR, což se nám podařilo.

LIDÉ

Rok 2019 pro nás byl v mnoha ohledech průlomový. V rámci personalistiky se nám podařilo obsadit několik klíčových pozicí velezkušenými kandidáty. Konkrétně se jednalo o field force managera, marketing directora a chief financial officera, přičemž tato místa získali kandidáti, kteří již dosáhli velkých úspěchů v jiných firmách z oboru. Celkově jsme se během roku 2019 velice rozrostli a přesáhli počet 60 zaměstnanců. Všem našim zaměstnancům navíc poskytujeme zdarma výuku angličtiny s rodilým mluvčím. V roce 2020 se opět budeme zaměřovat na rozvoj našich lidí a na možnosti jejich růstu.

PARTNERSTVÍ & MARKETING

Nově navázané spolupráce byly jednou z věcí, které nás v průběhu roku nejvíce potěšily:

• OKTAGON MMA je největší Česko-Slovenský organizátor turnajů bojových sportů v naší zemi a skvělou zprávou je, že nyní jsme součástí tohoto zajímavého projektu i my! S tímto partnerstvím se pojí také navazující spolupráce s Karlosem Vémolou, profesionálním českým MMA zápasníkem, jenž v tomto roce rozšířil tým našich ambasadorů.

• Národní soutěž krásy, Česká MISS, již několik let plní sny českých dívek. A jelikož jsou naše zájmy skutečně všestranné, během roku 2019 jsme se jako generální partner s nadšením zapojili i do této životy měnící show.

• Charouz Racing System. Formule 2, Formule 3. Dynamické zrychlení, dechberoucí rychlost. Tak jako se jezdci týmu Charouz Racing System neustále přizpůsobují změnám v průběhu závodu, i my se dynamicky přizpůsobujeme změnám na trhu. Jako hrdý sponzor závodního týmu Charouz Racing System, kterým jsme se stali v roce 2019, jim do všech závodů přejeme hodně štěstí a spoustu vítězství!

• Značku Xiaomi jsme dosud propagovali mnoha způsoby. 1. 8. 2019 se mezi ně zařadilo i 17 firemních vozů značky Mercedes Benz, jež využíváme k již zmíněné propagaci značky Xiaomi prostřednictvím našich influencerů.

OCENĚNÍ

Pozadu nezůstaly ani naše produkty, které obsadily nejvyšší příčky na nákupním portálu Heureka v kategorii produkt roku 2019. Mezi oceněné výrobky patří například Xiaomi Note 7, Xiaomi Roborock S5, ale také třeba YI Smart Dash Camera.

CHYTRÝ BYT

Zajímalo vás někdy, jaké je to mít chytrou domácnost od A až do Z? Nás tato představa nenechávala spát, a tak jsme dne 30. 10. 2019 na tradičním veletrhu ForArch v Letňanech představili veřejnosti expozici Xiaomi Smart Home. Pro velký úspěch jsme tuto expozici zopakovali také v rámci Datart Life a ED Word. Jedná se o plně funkční pojízdnou expozici Xiaomi Smart Home, kde si můžete prohlédnout všechny Xiaomi produkty v dokonalé součinnosti. Jednou z hlavních předností těchto výrobků je skutečnost, že všechny můžete ovládat prostřednictvím jediné aplikace. V roce 2020 plánujeme s touto expozicí objíždět Českou republiku a ukazovat veřejnosti, že chytré produkty skutečně fungují a dokážou nám usnadnit život.

Kromě mobilního bytu jsme našimi produkty vybavili i byt klasický, kde probíhají školení našich influencerů a prodejců z obchodů Mi Store. Zároveň v tomto bytě organizujeme i tiskové konference s novináři.

NAŠE MI SHOPY

Síť kamenných obchodů Xiaomi Mi Store, kterou jako firma Witty Trade s.r.o. řídíme, se v roce 2019 rozrostla o novou pobočku, již jsme slavnostně otevřeli dne 17. května v ostravském Forum Nová Karolina. Nezaháleli jsme ani v oblasti našich vlastních Witty Stores/Servis a 3. června jsme jeden otevřeli v Opavě.

Značka Xiaomi má obrovský potenciál růstu. Na rok 2020 proto kupříkladu plánujeme rozšířit vlastní retailovou síť obchodů do dalších měst napříč Českou republikou. V první polovině roku 2020 jsme jeden otevřeli ve Frýdě (Frýdek Místek) a ještě jeden v Kladně (OC Central).

ZÁVĚREM

Naším cílem je rozšířit povědomí o nabídce alternativních produktů (ECO) značky Xiaomi v České republice a zvýšit podíl GFK Xiaomi v prodejích mobilních telefonů až o 25 %.