Náš příběh

Witty Trade je distributorem mobilních telefonů a chytrých zařízení konceptu Internet of Things (IoT).

Již od roku 2011 jsme jedním z klíčových českých distributorů značek Xiaomi, Roborock, Huami, 360, Yeelight, 1More a dalších. Třikrát po sobě se nám podařilo získat ocenění za nejprodávanější mobilní telefony a produktový segment stále rozšiřujeme. Lásku k elektronice máme zkrátka v krvi. V roce 2018 jsme otevřeli vlastní síť obchodů Xiaomi a v současné době jsme zodpovědní za 70% vygenerovaného obratu značky Xiaomi. S nadšením a odhodláním kráčíme vstříc dalším pokrokům a zajímavým obchodním příležitostem.

Naše firemní hodnoty

Ambice a iniciativa

Společnost Witty Trade s.r.o., je a vždy byla ambiciózní společností, která distribuuje světové značky na český trh a zároveň aktivně usiluje o další trhy či dodávání nových značek. Vysoké ambice jsou nutné ve všech směrech, ať už se jedná o spolupráci s významnými partnery, netradiční marketingovou spolupráci nebo definování vysokých obratových cílů.

Iniciativa zaměstnanců je pro společnost motorem změn a pokroků, protože zaměstnanec, který se nebojí měnit zaběhlé procesy, vymýšlet nová uplatnění, nové přístupy k dané problematice, pomáhá společnosti postupovat dynamicky kupředu.

Dobré vztahy a týmové myšlení

Jsme jedna firma, která musí pracovat naprosto synchronizovaně. Proto klademe důraz na precizní sdílení informací napříč odděleními, i v samotném oddělení. Spolupráce na řešení problémů vlastních i cizích je dle našeho názoru zásadní pro úspěšné dosahování cílů. Klademe velký důraz na respekt k obchodním partnerům, respekt k zaměstnancům, respekt k hodnotám.

Razíme tezi, že respekt musí být ve firemní hierarchii oboustranný. Tímto se neřídíme pouze ve vztahu k lidem a obchodu, ale i v oblasti životního prostředí, jelikož je pro nás také prioritní respektovat naši planetu. Prostředí, ve kterém žijeme, si zaslouží stejný respekt jako prostředí, ve kterém podnikáme.

Progresivita a dynamika

V době, kdy jsme dennodenně vystaveni nejrůznějším změnám je důležité, aby dynamika měla významné postavení v otázce firemních hodnot. Pro úspěšnou společnost je totiž nutné disponovat umem rychle se měnící skutečnosti zpracovávat, reagovat na ně a přizpůsobovat jim svou agendu, a to ve všech sférách.

Náš rok 2019

Lidé

Rok 2019 pro nás byl v mnoha ohledech průlomový. V rámci personalistiky se nám podařilo obsadit několik klíčových pozicí velezkušenými kandidáty. Konkrétně se jednalo o field force managera, marketing directora a chief financial officera, přičemž tato místa získali kandidáti, kteří již dosáhli velkých úspěchů v jiných firmách z oboru. Celkově jsme se během roku 2019 velice rozrostli a přesáhli počet 60 zaměstnanců. Všem našim zaměstnancům navíc poskytujeme zdarma výuku angličtiny s rodilým mluvčím. V roce 2020 se opět budeme zaměřovat na rozvoj našich lidí a na možnosti jejich růstu.

Partnerství a marketing

Nově navázané spolupráce byly jednou z věcí, které nás v průběhu roku nejvíce potěšily:

OKTAGON MMA je největší Česko-Slovenský organizátor turnajů bojových sportů v naší zemi a skvělou zprávou je, že nyní jsme součástí tohoto zajímavého projektu i my! S tímto partnerstvím se pojí také navazující spolupráce s Karlosem Vémolou, profesionálním českým MMA zápasníkem, jenž v tomto roce rozšířil tým našich ambasadorů.

Národní soutěž krásy, Česká MISS, již několik let plní sny českých dívek. A jelikož jsou naše zájmy skutečně všestranné, během roku 2019 jsme se jako generální partner s nadšením zapojili i do této životy měnící show.

Charouz Racing System. Formule 2, Formule 3. Dynamické zrychlení, dechberoucí rychlost. Tak jako se jezdci týmu Charouz Racing System neustále přizpůsobují změnám v průběhu závodu, i my se dynamicky přizpůsobujeme změnám na trhu. Jako hrdý sponzor závodního týmu Charouz Racing System, kterým jsme se stali v roce 2019, jim do všech závodů přejeme hodně štěstí a spoustu vítězství!

Značku Xiaomi jsme dosud propagovali mnoha způsoby. 1. 8. 2019 se mezi ně zařadilo i 17 firemních vozů značky Mercedes Benz, jež využíváme k již zmíněné propagaci značky Xiaomi prostřednictvím našich influencerů.

Ocenění

Pozadu nezůstaly ani naše produkty, které obsadily nejvyšší příčky na nákupním portálu Heureka v kategorii produkt roku 2019. Mezi oceněné výrobky patří například Xiaomi Note 7, Xiaomi Roborock S5, ale také třeba YI Smart Dash Camera.

Chytrý byt

Zajímalo vás někdy, jaké je to mít chytrou domácnost od A až do Z? Nás tato představa nenechávala spát, a tak jsme dne 30. 10. 2019 na tradičním veletrhu ForArch v Letňanech představili veřejnosti expozici Xiaomi Smart Home. Pro velký úspěch jsme tuto expozici zopakovali také v rámci Datart Life a eD World. Jedná se o plně funkční pojízdnou expozici Xiaomi Smart Home, kde si můžete prohlédnout všechny Xiaomi produkty v dokonalé součinnosti. Jednou z hlavních předností těchto výrobků je skutečnost, že všechny můžete ovládat prostřednictvím jediné aplikace. V roce 2020 plánujeme s touto expozicí objíždět Českou republiku a ukazovat veřejnosti, že chytré produkty skutečně fungují a dokážou nám usnadnit život.

Kromě mobilního bytu jsme našimi produkty vybavili i byt klasický, kde probíhají školení našich influencerů a prodejců z obchodů Mi Store. Zároveň v tomto bytě organizujeme i tiskové konference s novináři.

Naše prodejny

Síť kamenných obchodů Xiaomi Mi Store, kterou jako firma Witty Trade s.r.o. řídíme, se v roce 2019 rozrostla o novou pobočku, již jsme slavnostně otevřeli dne 17. května v ostravském Forum Nová Karolina. Nezaháleli jsme ani v oblasti našich vlastních Witty Stores/Servis a 3. června jsme jeden otevřeli v Opavě.

Značka Xiaomi má obrovský potenciál růstu. Na rok 2020 proto kupříkladu plánujeme rozšířit vlastní retailovou síť obchodů do dalších měst napříč Českou republikou. V první polovině roku 2020 jsme jeden otevřeli ve Frýdě (Frýdek Místek) a ještě jeden v Kladně (OC Central).