Náš příběh

Witty je distributorem mobilních telefonů a chytrých zařízení konceptu Internet of Things (IoT).

Již od roku 2011 jsme jedním z klíčových českých distributorů značek Xiaomi, Tesla, Roborock, Huami, 360, Yeelight, 1More a dalších. Třikrát po sobě se nám podařilo získat ocenění za nejprodávanější mobilní telefony a produktový segment stále rozšiřujeme. Lásku k elektronice máme zkrátka v krvi. V roce 2018 jsme otevřeli vlastní síť obchodů Xiaomi a v současné době jsme zodpovědní za 70% vygenerovaného obratu značky Xiaomi. S nadšením a odhodláním kráčíme vstříc dalším pokrokům a zajímavým obchodním příležitostem.

Naše firemní hodnoty

Ambice a iniciativa

Společnost Witty s.r.o., je a vždy byla ambiciózní společností, která distribuuje světové značky na český trh a zároveň aktivně usiluje o další trhy či dodávání nových značek. Vysoké ambice jsou nutné ve všech směrech, ať už se jedná o spolupráci s významnými partnery, netradiční marketingovou spolupráci nebo definování vysokých obratových cílů.

Iniciativa zaměstnanců je pro společnost motorem změn a pokroků, protože zaměstnanec, který se nebojí měnit zaběhlé procesy, vymýšlet nová uplatnění, nové přístupy k dané problematice, pomáhá společnosti postupovat dynamicky kupředu.

Dobré vztahy a týmové myšlení

Jsme jedna firma, která musí pracovat naprosto synchronizovaně. Proto klademe důraz na precizní sdílení informací napříč odděleními, i v samotném oddělení. Spolupráce na řešení problémů vlastních i cizích je dle našeho názoru zásadní pro úspěšné dosahování cílů. Klademe velký důraz na respekt k obchodním partnerům, respekt k zaměstnancům, respekt k hodnotám.

Razíme tezi, že respekt musí být ve firemní hierarchii oboustranný. Tímto se neřídíme pouze ve vztahu k lidem a obchodu, ale i v oblasti životního prostředí, jelikož je pro nás také prioritní respektovat naši planetu. Prostředí, ve kterém žijeme, si zaslouží stejný respekt jako prostředí, ve kterém podnikáme.

Progresivita a dynamika

V době, kdy jsme dennodenně vystaveni nejrůznějším změnám je důležité, aby dynamika měla významné postavení v otázce firemních hodnot. Pro úspěšnou společnost je totiž nutné disponovat umem rychle se měnící skutečnosti zpracovávat, reagovat na ně a přizpůsobovat jim svou agendu, a to ve všech sférách.

Náš rok 2020

People

Rok 2020 pro nás byl v moha ohledech průlomový. V rámci personalistiky se nám podařilo obsadit několik klíčových pozic velezkušenými kandidáty. Konkrétně se jednalo o PR & Project managera, Head of Sales a Head of Retail, přičemž tato místa získali kandidáti, kteří již dosáhli velkých úspěchů v jiných firmách v oboru. Všem našim zaměstnancům navíc poskytujeme zdarma výuku angličtiny s rodilým mluvčím. V roce 2021 se opět budeme zaměřovat na rozvoj našich lidí a na nové možnosti jejich růstu!

Partnerství a marketing

Nově navázané a prodloužené spolupráce byly jednou z věcí, která nás v průběhu roku těšila.

OKTAGON MMA je největší Česko-Slovenský organizátor turnajů bojových sportů v naší zemi a skvělou zprávou je, že jsme i nadále součástí tohoto zajímavého projektu! S tímto partnerstvím se pojí také navazující spolupráce s Karlosem Vémolou, profesionálním českým MMA zápasníkem, jenž v tomto roce úspěšně pokračovala.

Martin Michek je historicky nejlepším českým motokrosovým závodníkem. Mezi jeho největší úspěchy patří: 18x mezinárodní mistr ČR, 2x vicemistr světa ve třídě MX3, 4x mistr Evropy třídy OPEN a celkové 10. místo na největším a nejtěžším závodě světa DAKAR 2021, kterým vyrovnal český rekord. Martin miluje inovaci nejenom ve sportu, ale i v rámci moderních technologií. Není tedy divu, že si Xiaomi produkty tolik oblíbil a my jsme rádi, že můžeme stát při jeho cestě na vrchol!

Partnership a marketing

Chytré osvětlení, rychlovarná konvice, vysavač, čistička vzduchu či rýžovar – to je pouze letmý výčet toho, co můžete v dnešní době ovládat ze svého chytrého telefonu! To samo o sobě otevírá nové možnosti, jak si zpříjemnit život a užít si více pohodlí. V případě produktů Xiaomi však dostáváte ještě mnohem víc. Všechny produkty totiž sdružuje pouze jediná aplikace s názvem Mi Home. Doslova pod palcem tak můžete mít kompletně celou svoji domácnost.

Ovládat na dálku vysavač, žárovku v ložnici nebo rychlovarnou konvici pomocí aplikace v telefonu je fajn, ale to pravé kouzlo chytré domácnosti přichází se vzájemným provázáním všech jejích prvků v jeden součinný celek. K tomu právě slouží záložka s názvem “Automation“ v aplikaci, kde si uživatel může vytvářet personalizované automatizace. Zde lze například vytvořit automatizaci, která po vašem odchodu z domu vypne všechna světla v domě, aktivuje alarm a zapne robotický vysavač.

Abychom našim odběratelům, novinářům a ambassadorům ukázali všechny výhody chytré domácnosti, vystavěli jsme chytrý Xiaomi byt v ulici Kozí, kde máme veškeré Xiaomi produkty propojeny v jeden součinný celek. Celkové práce na bytě a propojení veškerých zařízení nám zabralo celkem 9 měsíců a celkově jsme implementovali přes 60 produktů, z nichž některé jsou zatím dostupné pouze na čínském trhu. Všechny produkty jsou propojeny skrze již zmíněnou aplikaci Mi Home, díky níž je možné udržovat svoji domácnost odkudkoliv. S takto vybaveným bytem můžeme snadno demonstrovat, jaké benefity chytrá domácnost nabízí.

Smart Apartment

Rok 2020 přinesl nespočet výzev týkajících se provozu a otevírání našich prodejen. Ačkoliv situace nebyla příznivá, vypořádali jsme se s ní s grácií a navzdory všem nepříznivým okolnostem jsme síť kamenných prodejen Xiaomi Mi Store, kterou jako firma Witty s.r.o. řídíme, rozšířili na celkem 8 prodejen.

Značka Xiaomi má obrovský potenciál růstu. Na rok 2021 proto kupříkladu plánujeme rozšířit vlastní retailovou síť obchodů do dalších měst napříč Českou republikou.