Chytré osvětlení, rychlovarná konvice, vysavač, čistička vzduchu či rýžovar – to je pouze letmý výčet toho, co můžete v dnešní době ovládat ze svého chytrého telefonu! To samo o sobě otevírá nové možnosti, jak si zpříjemnit život a užít si více pohodlí. V případě produktů Xiaomi však dostáváte ještě mnohem víc. Všechny produkty totiž sdružuje pouze jediná aplikace s názvem Mi Home. Doslova pod palcem tak můžete mít kompletně celou svoji domácnost.

Ovládat na dálku vysavač, žárovku v ložnici nebo rychlovarnou konvici pomocí aplikace v telefonu je fajn, ale to pravé kouzlo chytré domácnosti přichází se vzájemným provázáním všech jejích prvků v jeden součinný celek. K tomu právě slouží záložka s názvem “Automation“ v aplikaci, kde si uživatel může vytvářet personalizované automatizace. Zde lze například vytvořit automatizaci, která po vašem odchodu z domu vypne všechna světla v domě, aktivuje alarm a zapne robotický vysavač.

Při vytváření vlastních automatizací se můžete opravdu vyřádit a nastavit si chování veškerého příslušenství přesně podle vašich představ. Xiaomi Mi Home nabízí také řadu pokročilých nastavení, které uspokojí i ty nejnáročnější hračičky, co chtějí mít nad vším maximální kontrolu. Aplikace je navíc uživatelsky přívětivá, a tak se v ní snadno zorientují i méně zkušení uživatelé.

Abychom našim odběratelům, novinářům a ambassadorům ukázali všechny výhody chytré domácnosti, vystavěli jsme chytrý Xiaomi byt v ulici Kozí, kde máme veškeré Xiaomi produkty propojeny v jeden součinný celek. Celkové práce na bytě a propojení veškerých zařízení nám zabralo celkem 9 měsíců a celkově jsme implementovali přes 60 produktů, z nichž některé jsou zatím dostupné pouze na čínském trhu. Všechny produkty jsou propojeny skrze již zmíněnou aplikaci Mi Home, díky níž je možné udržovat svoji domácnost odkudkoliv. S takto vybaveným bytem můžeme snadno demonstrovat, jaké benefity chytrá domácnost nabízí.

Makhmud Muradov a vítězka Miss Czech Republic 2020 Karolína Kopíncová si při oficiálním otevření našeho chytrého Xiaomi bytu prohlédli a vyzkoušeli širokou škálu Xiaomi produktů od vysavače až po vysoušecí ramínko. V reportáži od CNN Prima News se můžete podívat, jak společně čerpali inspiraci na to, které chytré pomocníky by si mohli pořídit do svých domovů.

Jak vypadá byt budoucnosti? Koukněte se sami.