Xiaomi Mi 10 série byla představena na evropský trh. Zajímavostí je, že poprvé v historii Xiaomi představilo všechny vlajkové produkty (Mi 10 Pro, Mi 10 a Mi 10 Lite 5G) s podporou 5G.

 

 

Mi 10 Pro a Mi 10: novinky přinášející všestranný uživatelský zážitek

Xiaomi Mi 10 Pro přináší působivé spojení hardwarových a softwarových parametrů v popředí s 108Mpx hlavním fotoaparátem. Díky 20Mpx ultra-širokoúhlé kameře může uživatel zachytit celé své okolí bez omezení. Model navíc disponuje dvěma dalšími teleobjektivy, se kterými uživatelé pořídí portréty až s dvojnásobným optickým přiblížením, nebo vyfotí vzdálené objekty až s 50násobným zoomem a optickou stabilizací.

Mi 10 Pro si se svým čtyřnásobným výkonným fotoaparátem vybojoval úžasné hodnocení v DxOMark se 124 body, čímž spadá do kategorie nejlepších fotomobilů světa.
Další předností obou modelů jsou dva symetrické reproduktory umístěné po stranách telefonu. Díky této špičkové audio výbavě získal Xiaomi Mi 10 Pro nejvyšší skóre v DxOMark i v audio testování.

Nejelegantnější telefon s bezkonkurenčním TrueColor displejem

Krása a funkčnost spojily síly a vytvořily nejelegantnější design smartphonu v portfoliu Xiaomi. Jak Mi 10 Pro, tak Mi 10 mají 3D zakřivené hrany, které umožňují pohodlnější držení v ruce. Obě strany telefonu jsou vybaveny odolným sklem Gorilla Glass 5, které zajišťuje vyšší odolnost.

Díky oslnivému 6,67” zakřivenému AMOLED displeji nabízí Mi 10 Pro bezkonkurenční podání barev. Celkově jsou oba modely vybaveny displejem, který poskytuje jedinečný uživatelský zážitek.

 

 

Výkon a rychlost Snapdragonu 865

Mi 10 Pro a Mi 10 jsou vybaveny nejnovějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 865 s podporou 5G. Kromě toho se obě zařízení mohou pochlubit technologií LiquidCool 2.0, která poskytuje telefonům systém speciálního chlazení. Celkově si toto hardwarové vybavení vysloužilo 602 660 bodů v testu AnTuTu.

V době zvyšujících se nároků pro rychlost přenosu a objem dat jsou oba smartphony vybaveny podporou sítí 5G. Mi 10 Pro a Mi 10 nenabízí pouze 5G síťové připojení, ale podporuje také 5G MultiLink připojení pro simultánní připojení až tří sítí (2,4GHz/5GHz Wi-Fi a mobilní data).

 

 

Bezdrátové nabíjení

Mi 10 Pro je vybaven vysokokapacitní 4 500mAh baterií, která umožňuje trojí vysokorychlostní nabíjení. Jedná se o možnost 50W nabíjení pomocí kabelu, 30W bezdrátové nabíjení nebo reverzní nabíjení. Samozřejmostí je pak přítomnost NFC a IR.

Nový produkt Xiaomi Mi 10 Lite 5G

Třetím nemladším členem rodiny Mi 10 je model Mi 10 Lite 5G, který ale také disponuje velice slušnou výbavou. Hlavními přednostmi jsou 48Mpx AI Quad fotoaparát a 6.57“ AMOLED TrueColor displej. Mi 10 Lite 5G je poháněn procesorem Snapdragon 765G a disponuje baterii o kapacitě 4 160 mAh.