Značka, která dobývá přední příčky na trhu s chytrými produkty a dosáhla na vrchol tak rychle, jako málokterá společnost předtím.

Čínská společnost Xiaomi je dnes považována za jednu z předních světových společností ve svém oboru. Nabízí produkty téměř pro všechny věkové kategorie. Sebevědomě dobývá trh s výrobky vysoké kvality a dostupných cen. Značka disponuje zajímavým designem, špičkovými technologiemi a bezkonkurenčními cenami.

Jednou z klíčových postav společnosti Xiaomi je generální ředitel, Lei Jun, který v roce 2010 spolu s týmem odborníků založil Xiaomi Corporation. Na začátku je ani nenapadlo, že by se jejich výrobky rozšířily po celém světě. Zpočátku měli v plánu vytvořit ideální software pro chytré telefony, který by plně vyhovoval požadavkům uživatelů z Číny. O necelý rok později byl představen unikátní vlastní operační systém MIUI na bázi Androidu. Nakonec se vedení Xiaomi rozhodlo vyrobit svůj vlastní chytrý telefon s vyspělými technologiemi a za mnohem nižší cenu, než nabízeli konkurenti. Po uvedení na trh zaznamenal tento model obrovský úspěch mezi zákazníky a společnost začala dobývat i další trhy světa: Indii, Rusko a Evropu.

Co se týče Xiaomi v České republice, nedílnou součástí je společnost Witty Trade s.r.o. pod vedením Viktora Hajíčka, který pomohl značce postavit pevný a silný základ. S jeho pomocí se značka dostala do povědomí a získala si své zákazníky v každé kategorii svého portfolia. Každý šestý Čech má smartphone Xiaomi a každý druhý občan České republiky si zakoupil chytré hodinky nebo náramek této značky. Za minulý rok na portále heureka.cz Xiaomi suverénně vyhrálo v kategoriích mobilních telefonů a chytrých vysavačů. Produkty Xiaomi obsadily několik dalších předních kategorií chytré elektroniky.

 

 

Xiaomi dnes disponuje řadou různých technologických výrobků, zahrnující nejen mobilní telefony, ale širokou škálu produktů chytré domácnosti, jako například chytré varné konvice, rýžovary, zubní kartáčky, lampičky, ale také velmi populární elektrické koloběžky. Produkty jsou dostupné na webových stránkách www.xiaomi-czech.cz

Společnost Witty Trade s.r.o. v rámci propagace značky Xiaomi pracuje na různých zajímavých projektech. Celkově se rozhodli podporovat sport jako takový, a tak není divu, že jsou vidět ve spolupráci s hokejovými týmy HC Slavia Praha a HC Orli Znojmo, podporují dakarského jezdce Martina Michka, nebo také organizaci bojových sportů Oktagon. Mezi další patří podpora závodů Formule 2 a Formule 3, a také spolupráce se slavným jezdcem Formule 1, Ralfem Schumacherem a jeho synem Davidem.

 

Formule na okruhu

 

Konkrétně Martin Michek v závodě Dakar předvedl jeden z nezapomenutelných výkonů, jelikož se jakožto nováček probojoval na přední příčky. Nikdo v něj na začátku úplně nevěřil, jen jeho sponzoři v něm viděli sílu a odhodlání jít stále dál. Xiaomi bylo jeden z nich, a tak jej po celou dobu závodu plně podporovalo a věřilo v něj. To se vyplatilo a dnes Martina zná každý, kdo samotný závod sledoval.

 

 

Značka Xiaomi letos v dubnu oslavila 10leté výročí a má ještě mnoho let před sebou společně s dalšími zajímavými projekty.